Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme Danes je So Nov 16, 2019 10:33 pm

Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
 Rudniško jezero - obvestilo 
Avtor Sporočilo

Kraj: Potok [Kostel]
Odgovori s citatom
Odgovor Rudniško jezero - obvestilo
Že vrsto let traja odprto vprašanje » kampiranja« ob jezeru , saj za potrebe večdnevnega krapolova kraparji postavljajo šotore, namenjene za poćitek .

Vsako leto posebej sem se trudil tako s policijo, občino in seveda večinskim lastnikom zemljišča ob jezeru »zgladiti« in dokazovati, da ne gre za kampiranje ampak za krapolov. Do sedaj mi je to nekako uspevalo, pred kratkim pa mi je večinski lastnik dal jasno vedeti, da moramo vzpostaviti ob jezeru »hišni red«, drugače bo osebno prepovedal šotorjenje. Žal ima popolnoma prav, saj se okoli šotorov nahajajo človeški iztrebki z obilico WC papirja, avtomobili se parkirajo tik ob vodi in še bi se kaj našlo …

Skratka, odločili smo se za nujen ukrep in tako smo že postavili tri kemične WC-je, postavili bomo opozorilne table, na katerih bo zapisano , da je prepovedano parkirati ob vodi, kuriti ogenj , uničevati obvodno rastlinje , sekati drevesje in seveda slogan, da naj za ribiči ostanejo »placi » čisti.

Parkirnih prostorov je ob jezeru dovolj, tako, da tu ne bo težav, pomembno je , da je avto oddaljen od vode v primerni razdalji, za ostalo pa ne bi izgubljal besed…Torej, po postavitvi šotora in namestitvi naj se avto umakne ….

Ribiški čuvaj bo morebitnega »kršitelja » opozoril, upam, da ne bo potrebno poklicati policistov, saj le ti lahko takoj na licu mesta izrečejo visoke kazni…

Prepričan sem, da bo prevladal zdrav razum, saj je to edina pot, da ohranimo možnost večdnevnega krapolova.

LP in DP,

Tomaž Arko

Obišči >>> http://www.kostevc.si
Foto >>> http://kostevc.blogspot.com/

Če Maj 24, 2012 10:54 am
Profil WWW

Kraj: Malo tu, malo tam
Odgovori s citatom
Odgovor Re: Rudniško jezero - obvestilo
Upam da bo zaleglo...

Če Maj 24, 2012 9:06 pm
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po