Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme Danes je Ne Dec 06, 2020 1:42 am

Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
 Ali je ribiški izpit potreben za lov roparic? 
Avtor Sporočilo
Uporabniški avatar

Kraj: Kočevje
Odgovori s citatom
Odgovor Ali je ribiški izpit potreben za lov roparic?
Zanima me če je potrebno imeti ribiški izpit za lov roparic, v preteklosti vem da ko sem bil član kot mladinec tega nisem potreboval, sedaj pa ko sem krepko čez polnoletnost pa naj bi bila situacija drugačna. Če je temu tako, me zanima kdaj so roki za opravljanje izpita, kako se nanj prijavimo itd... skratka vse kar je v povezavi s tem. Za informacije se v naprej zahvaljujem.

Lp

Če Dec 11, 2008 1:09 pm
Uporabniški avatar

Kraj: PRELESJE- kolpa
Odgovori s citatom
Odgovor Re: Ali je ribiški izpit potreben za lov roparic??
Za sulca je ribiški izpit obvezen. Za druge roparje nisem ziher. Za ribiški izpit ti bi morala matična družina poslat obvestilo (kdaj in kje bo izpit) in te na njega tudi prijavit. Tako je bilo pri meni...

Lp, Mario

Če Dec 11, 2008 11:23 pm

Kraj: Kočevje
Odgovori s citatom
V RD Kočevje že dolgo velja pravilo, da je mladoletnim članom ( mladim članom ) lov toparic prepovedan, to naj bi pravzaprav veljalo tudi drugje ( zakon )...ko mladi član postane polnoleten in s tem pridobi status člana , mora seveda opraviti izpit za športnega ribiča. Na izpit ga prijavi matična ribiška družina, običajno so izpiti proti koncu koledarskega leta. Ko opravi izpit, ki se mu vpiše v člansko izkaznico, tudi formalno pridobi pravico med drugim do lova roparic.Na izpit RD prijavi vsako leto na novo sprejete člane in mlade člane, ki postanejo polnoletni ...Vprašanje pa je zanimivo predvsem v kontekstu t.i.turističnega ribolova : pravico do nakupa dnevne ribolovne dovolilnice ima vsak, torej tudi mladoletna oseba, ki ob nakupu seveda pridobi tudi pravico do izvajanja ribolova na način , kot je predpisan v dnevni dovolilnici, torej tudi do lova roparic...Paradoksalno zveni, da se praktično lahko "dojenček" odpravi na lov sulca ??? V razmislek .......

LP, Master

Pe Dec 12, 2008 8:04 am

Odgovori s citatom
Ja ampak mislim da je temu tako samo v vaši RD. Mislim da je povsod drugje "dojenček" primoran imeti s seboj člana oziroma vodiča oziroma čuvaja?
Glede sulca tole.

Pe Dec 12, 2008 9:33 am
Uporabniški avatar

Odgovori s citatom
Mariachi napisal/-a:
Ja ampak mislim da je temu tako samo v vaši RD. Mislim da je povsod drugje "dojenček" primoran imeti s seboj člana oziroma vodiča oziroma čuvaja?
Glede sulca tole.

Ampak še vedno lahko karto kupi dojenček, čeprav mora imeti spremstvo...
Mislim da je Tomaž mislil glede nakupa dovolilnice za lov sulca, ki je dostopna vsakomur ne glede na leta in ali ima izpit za ribiča ali ne... :roll:

Pe Dec 12, 2008 9:51 am
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Odgovori na temo   [ 5 prispevkov ] 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: